Něco málo o nás

Oba jsme rodáci z Východních Čech, oba jsme ročník 1967 a na Moravu nás v r.1985 zavedlo studium.

Potkali jsme se 10.05.1987 v rychlíku do Čech, ve kterém jsme oba jeli na víkend za rodiči. Po nezbytném navazování vztahů jsme spolu začali chodit do hospy a i jinam a po trpělivě očekávaném přistižení při činu na intru, což bylo někdy na podzim 1987, Ivanka splašila podnájem na Jílkové v Brně. Společnému studiu tedy již nic nebránilo.

Někdy začátkem r.1989 jsme dostali garsonku v Žabinách (Žabovřesky, čtvrť Brna), což zařídila taky Ivanka. Když to vezmu dnešním pohledem, tak to byla taková trochu větší naše dnešní ložnice. Panelák, 13.patro. Jednou se pokazil výtah, to byl mazec.
21.10.1989 jsme měli svatbu, neb jsem to "první oznámil mamince", což je oficiální verze. Neoficiální a pravdivá verze hovoří cosi o nedočkavosti ženy, ale tato verze je tvrdě potlačována.
Po absolutoriu v 07/1990 jsme se ocitli na Mělníku, kde já jsem byl v armádě a Iva v baru. Tedy ne jako opilka, ale jako barmanka.
Tam jsme vydrželi rok a 06.12.1991 jsme se stěhovali na Moravu.

Do Bojkovic.
To je malé městečko na jihovýchodní Moravě, zhruba na půl cesty mezi Uherským Brodem a Slavičínem.
Nastěhovali jsme se do tehdy státního 2+1 / 65m2 bytu, za tehdejších 120,- Kčs/měsíčně, což i v poměru k tehdejšímu platu bylo skutečně zadarmo. Dodnes si pamatuju na pravidelný rituál před stěhováním: Ten byt jsem asi 2 měsíce dával dohromady, protože byl dlouho prázdný. Iva tehdy byla ještě na Mělníku, takže měla kde bydlet. Skoro každý večer jsem chodil na pivo.
3 piva 10°+ 1 brambůrky = 19,80 Kčs.
Jo, jo - 6 mých střídmých návštěv hospody byl tehdy měsíční nájem...

Na Březovou jsme se přestěhovali v 05/2003.
V r.2003 jsme totiž byli přinuceni řešit bytovou situaci, protože městský byt, v kterém jsme léta v klidu přebývali, koupil spolu s ostatními byty v domě soukromý majitel (soused ...) a začaly tak trochu problémy: platba za parkování na blátě před domem, platba za kočárek pod schody, platba za soukromou telefonní linku v bytě, ...
Sice nic nedostali, ale chtěli to. V podstatě každá mladší rodina z domu postupně prchla jinam. My to vyřešili hypotékou na dům, který po delším hledání objevila Ivanka.

Je to patrový dům z r.1985 a protože byl celou dobu obývaný, tak byl v relativně velmi dobrém stavu a po nastěhování jsme jen vymalovali a natřeli radiátory. Ty měly světle modrou barvu, to byl sakra mazec. Ne, že by nebylo co dál zlepšovat, ale jaksi chybělo finanční krytí ... V přízemí je záložní byt, my si vybrali 1.patro.
Postupem času jsme vyměnili okna, dveře a zrekonstruovali obě koupelny. Investice v r.2022 bude, koncem léta, fotovoltaika.

Březová je klasický "konec světa". Je tu vše nezbytné, klid, čisto a fantastická příroda. Rozhodně se tu žije lépe, než v centru nějakého města.

Adresa:

Březová 383
687 67 Březová u Uh. Brodu


Mail, telefon:

info@jirout.eu
+420 723 376 099

Online vinotéka:

Made with ‌

Easiest Website Builder